Сервісний центр кліматичної техніки у Києві та області

Знижки до 20%
на підготовку кондиціонера
до сезону
підготуй кондиціонер
чистка від 499 грн
мийка від 799 грн
Монтаж кондиціонера від 2500 грн
При замовленні кондиціонера у нас

Як заправити кондиціонер?

Як заправити кондиціонер?

Економічна та енергоефективна робота кондиціонера залежить від кількості холодоагенту у вашому кондиціонері. Не можна допускати нестачі і надлишку фреону в системі. Втрати фреону виникають з кількох причин: це і халтурна установка, і низька якість матеріалів, з яких виготовлений кондиціонер, а також природний витік. Тому перед користувачами рано чи пізно постає питання: «Як заправити кондиціонер? “. Якщо ваш кондиціонер погано працює, то, швидше за все, причина – недостатня кількість фреону. Найпростіший спосіб визначити недостачу фреону – заморожування трубок зовнішнього агрегату.

Витік фреону може бути з кількох причин:

 • Неякісні вальцовочні або паяльні з’єднання;
 • Недотягнуті гайки портів;
 • Залом трубопроводу під час монтажу;
 • Заводський дефект (внутрішній або зовнішній блок);
 • Штучний отвір в фреонових трубах внаслідок пошкодження труб або якості матеріалів, з яких виготовлена фреономагістраль;
 • Природний витік становить до 7% на рік.

У разі витоку необхідно терміново усунути причини і заправити кондиціонер фреоном за паспортом, інакше під загрозою дороговартісний ремонт або заміна кондиціонера.

Самостійна заправка кондиціонера – величезний ризик, більш того, без спеціального обладнання ви піддаєте небезпеці подальшу роботу вашого кондиціонера, що в подальшому може привести до дороговартісного ремонту.

Основні моменти, на які потрібно звернути увагу при заправці:

 • Не змішуйте фреони і не наповнюйте кондиціонер фреоном, не призначеним спеціально для вашого кондиціонера;
 • Фреон R22 та R32 може бути заправлений як рідиною, так і газом, він однокомпонентний, на відміну від R407 і R410A;
 • R407 – це трикомпонентний холодоагент, в якому кожен компонент має свою точку кипіння, відповідно, кожен компонент випаровується по-різному при витоку;
 • R410A – це двокомпонентний холодоагент, в якому кожен компонент має свою точку кипіння, відповідно, кожен компонент випаровується по-різному при витоку;
 • R407 і R410A в разі витоку повинні бути повністю відкачані або випущені, система повинна бути вакуумована і заправлена ТІЛЬКИ РІДИНОЮ!!!

При виконанні ремонту місць витоку фреону потрібна вакуумація системи.

Вакуумація – це відкачування повітря та видалення вологи з трубопроводу, трубок зовнішнього та внутрішнього блоків кондиціонера.

Заправка кондиціонера фреоном дуже відповідальна процедура, тому довірте його професіоналам і фахівцям нашої компанії Камелот-сервіс.

З усіх питань щодо прокладання фреономагістралей та встановлення кліматичного обладнання звертайтеся до компанії Камелот-сервіс: м. Київ, Зої Гайдай, 12/10. Телефон (096) 192-53-80.

Всі консультації безкоштовні!

Виробники