Як заправити кондиціонер?
Економічна та енергоефективна робота кондиціонера залежить від кількості холодоагенту у вашому кондиціонері. Не можна допускати нестачі і надлишку фреону в системі. Втрати фреону виникають з кількох причин: це і халтурна установка, і низька якість матеріалів, з яких виготовлений кондиціонер, а також природний витік. Тому перед користувачами рано чи пізно постає питання: «Як заправити кондиціонер? “. Якщо ваш кондиціонер погано працює, то, швидше за все, причина – недостатня кількість фреону. Найпростіший спосіб визначити недостачу фреону – заморожування трубок зовнішнього агрегату.
Витік фреону може бути з кількох причин:
- Неякісні вальцовочні або паяльні з’єднання;
- Недотягнуті гайки портів;
- Залом трубопроводу під час монтажу;
- Заводський дефект (внутрішній або зовнішній блок);
- Штучний отвір в фреонових трубах внаслідок пошкодження труб або якості матеріалів, з яких виготовлена фреономагістраль;
- Природний витік становить до 7% на рік.
У разі витоку необхідно терміново усунути причини і заправити кондиціонер фреоном за паспортом, інакше під загрозою дороговартісний ремонт або заміна кондиціонера.
Самостійна заправка кондиціонера – величезний ризик, більш того, без спеціального обладнання ви піддаєте небезпеці подальшу роботу вашого кондиціонера, що в подальшому може привести до дороговартісного ремонту.
Основні моменти, на які потрібно звернути увагу при заправці:
- Не змішуйте фреони і не наповнюйте кондиціонер фреоном, не призначеним спеціально для вашого кондиціонера;
- Фреон R22 та R32 може бути заправлений як рідиною, так і газом, він однокомпонентний, на відміну від R407 і R410A;
- R407 – це трикомпонентний холодоагент, в якому кожен компонент має свою точку кипіння, відповідно, кожен компонент випаровується по-різному при витоку;
- R410A – це двокомпонентний холодоагент, в якому кожен компонент має свою точку кипіння, відповідно, кожен компонент випаровується по-різному при витоку;
- R407 і R410A в разі витоку повинні бути повністю відкачані або випущені, система повинна бути вакуумована і заправлена ТІЛЬКИ РІДИНОЮ!!!
При виконанні ремонту місць витоку фреону потрібна вакуумація системи.
Вакуумація – це відкачування повітря та видалення вологи з трубопроводу, трубок зовнішнього та внутрішнього блоків кондиціонера.
Заправка кондиціонера фреоном дуже відповідальна процедура, тому довірте його професіоналам і фахівцям нашої компанії Камелот-сервіс.
З усіх питань щодо прокладання фреономагістралей та встановлення кліматичного обладнання звертайтеся до компанії Камелот-сервіс: м. Київ, Зої Гайдай, 12/10. Телефон (096) 192-53-80.
Всі консультації безкоштовні!