Сервісний центр кліматичної техніки у Києві та області

Знижки до 20%
на підготовку кондиціонера
до сезону
підготуй кондиціонер
чистка від 499 грн
мийка від 799 грн
Монтаж кондиціонера від 2500 грн
При замовленні кондиціонера у нас

Основні нюанси встановлення

Про встановлення

Монтаж кондиціонера – це відповідальна процедура, яку повинні виконувати кваліфіковані майстри, що пройшли підготовку в спеціалізованих академіях. Результатом правильного монтажу є тривала робота вашого кондиціонера.

Що використовується і як це робиться?

Матеріали

При встановленні кондиціонера необхідно використовувати правильні матеріали, якщо майстер не дотримується цього правила – ви ризикуєте потрапити в дороговартісний ремонт.

Кронштейни – це спеціальні кріплення, на яких стоїть зовнішній кондиціонер. Кронштейни повинні бути відповідного розміру кондиціонера: К1 (7-12), К2(18-30) або К3(36+). Матеріал виготовлення пластику, сталі, оцинкованої та нержавіючої сталі.

Фреономагістральний трубопровід– повинен бути з мідних труб (а не алюмінію). Ми використовуємо тільки труби європейського виробництва (Греція, Італія), ми не використовуємо труби вітчизняного і китайського виробництва. Від % міді в складі металу, з якого виготовляються труби, залежить м’якість, тобто еластичність труб. Чим м’якше труба, тим менше ризик зламатися на гострих поворотах труб, і тим краще форма прокатних з’єднань (добрий проток фреону).

Ізоляція для мідних труб – повинна бути виконана зі вспіненого каучуку (чорного) або олігопена (білого кольору). Використання сантехнічної ізоляції (сірого кольору) призводить до погіршення характеристик роботи кондиціонера, вона розсипається протягом року під впливом УФ-випромінювання, а голі мідні труби піддається впливу, відповідно, з’являються збільшені втрати холоду і тепла.

З’єднувальний кабель – повинен бути необхідного перерізу (прописаний в інструкції до кондиціонера), і обов’язково ГОСТ. Усічений кабель такого ж розміру, як ГОСТ, може мати до 35% менше міді, відповідно, і менший перетин кожної жили. Використання усіченого кабелю або недостатнього перетину загрожує ризиком вигорання конкретних жил і навіть пожежі через перегрів проводів під навантаженням від кондиціонера.

Дренаж – повинен бути виготовлений з металопластикових, пластикових або гумових гофрованих труб. Ні в якому разі не використовуйте пластикову гофру (рукав) для електричного кабелю в якості дренажної труби – вона з часом висихає, і призводить до затоплення.

Гвинти, гайки, шайби, анкери, дюбелі – повинні відповідати матеріалу стін, де встановлені кондиціонери. Нехтування цим правилом призводить до того, що кондиціонер може «звалитися» в будь-який момент.

Роботи

Для хорошого повітрообміну внутрішній блок слід встановлювати на відстані 10-15 см від стелі, 20 см від стін зліва / справа, і не менше 40 см від нижньої частини кондиціонера. Агрегат повинен стояти строго горизонтально, інакше конденсат не буде видалятись в дренажну трубу, а попадатиме в приміщення.

Для зовнішнього блоку вимоги аналогічні. Відстань за блоком повинна бути не менше 10см, передня – не менше 90см, сторони – не менше 40.  Агрегат повинен стояти строго горизонтально, вал компресора потім стоїть вертикально. Також конденсат взимку буде витікати з агрегату рівномірно.

Дренаж необхідно укладати з ухилом донизу, не менше 5 см / 1 м, без підйомів і подвійних сифонів, інакше конденсат не буде видалятись.

На чому економлять недобросовісні монтажники?

1) Використання кронштейнів б/у.

Часто беруться старі кронштейни, і просто перефарбовуються, а іржа перефарбовується фарбою, яка вразила зварні шви, що залишилися.

Наша компанія використовує тільки нові кронштейни, придбані у перевірених постачальників, і несе гарантію за кожну установку.

2) Використання китайської міді.

Китайська мідь – це тонкостінна шовна труба низької якості, відповідно, уздовж шва з’являються місця витоку фреону. Якщо така мікротріщина виявиться в стіні, потрібно буде прокласти нову магістраль «зверху». Українська мідь краще китайської, але містить в складі низький відсоток міді, через це вона жорсткіша за європейську. Чим жорсткіше матеріал, тим важче його укласти, формувати повороти, і тим більший ризик отримання прихованих заломів, після чого прохідність фреону в трубах різко падає, а кондиціонер не працює належним чином. Наша компанія використовує мідь європейського виробництва для поліпшення якості монтажу і захисту від поломок.

3) Використання сантехнічної ізоляції.

Вона коштує копійки, але служить під дією УФ-променів протягом декількох місяців. Каучук (обмотана вініловою стрічкою) і олігопен в середньому служать від 5 до 15 років. Часто бувають випадки, коли монтажники прокладають 2 мідні трубки в 1 ізоляцію – труби «забирають» холод / тепло один у одного, кондиціонер не дає потрібної кількості тепла / холоду, споживає більше електроенергії.

Наша компанія використовує правильну ізоляцію для підтримки характеристик кондиціонера і забезпечення тривалого сроку служби вашого обладнання.

4) Усічений кабель.

Коштує він майже в 2 рази дешевше, але ризик більший. Кабель проводить менше електрики, жили нагріваються – є ризик вигорання кабелю або навіть пожежі. А якщо з часом ви хочете поставити кондиціонер більш потужний?

Наша компанія використовує кабель стандарту ГОСТ відповідно до інструкції по установці кондиціонера. Таким чином, ми гарантуємо тривалу роботу кондиціонера.

5) Дренаж з гофри (захисного рукава)

Для електричного кабелю – коштує копійки, але висихає і розсипається через 1-2 роки. Потім кондиціонер тече всередину приміщення або в стіну, що призводить до необхідності проведення ремонту. Найкраще використовувати металопластикові труби – вони гнучкі, міцні, майже вічні і практично не змінюють свої характеристики по всьому температурному діапазону від -40 до + 90 ‘С. Такі труби не обламаються в стіні на холоді.

Наша компанія використовує металопластиковий дренаж і гумові гофровані труби для надійної роботи дренажної системи і захисту себе від лишніх затрат на усунення проблем.

6) Монтаж короткої магістралі (до 3 м.п.).

Згідно з вимогами установки від виробників кондиціонерів – мінімальна довжина лінії повинна бути 3 м, тоді фаза кип’ятіння і конденсації фреону буде проходити в теплообмінниках блоків, а не в з’єднувальних трубах між блоками.

Якщо ви хочете, щоб ваш кондиціонер радував вас своєю безаварійною роботою протягом багатьох років – слідкуйте за тим, які матеріали використовують майстри або зв’яжіться з нами.

Низька ціна на монтаж – свідчення використання неякісних матеріалів, дешевих інструментів і відсутності гарантій на виконану роботу і використовувані матеріали.

Наша компанія дає гарантію на виконану роботу до 5 років, на матеріали, що використовуються до 7 років.

З усіх питань щодо прокладання фреономагістралей та встановлення кліматичного обладнання звертайтеся до компанії Камелот-сервіс: м. Київ, Зої Гайдай, 12/10. Телефон (096) 192-53-80.

Всі консультації безкоштовні!

Виробники