Сервісний центр кліматичної техніки у Києві та області

Знижки до 20%
на підготовку кондиціонера
до сезону
підготуй кондиціонер
чистка від 499 грн
мийка від 799 грн
Монтаж кондиціонера від 2500 грн
При замовленні кондиціонера у нас

Розрахунок потужності кондиціонера

Потужність є основною характеристикою кондиціонера, і вибирати його слід в першу чергу за цим параметром. При розрахунку потужності слід враховувати не тільки площу приміщення, але і ряд супутніх факторів, які сприяють нагріву або охолодженню повітря і вимагають запасу потужності.

Потужність визначає здатність кондиціонера охолоджувати необхідний об’єм приміщення до потрібної температури в певний час. Давайте розглянемо, як правильно розрахувати потужність кондиціонера.

Формула розрахунку потужності кондиціонера

Умовно розрахувати потужність кондиціонера можна, розділивши площу приміщення на 10. Отриманим значенням буде необхідна потужність охолодження в кВт. Це розрахунок на порожнє приміщення, без людей і обладнання. Також при цьому розрахунку не враховується площа і спрямованість віконних прорізів, площа стін, підлоги і стель. Людині в залежності від своєї активності в приміщенні можна виділити 0,1-0,3 кВт, комп’ютера – 0,3 кВт. Теплова потужність решти обладнання може бути оцінена як 50% від його потужності таблички. Потужність теплового випромінювання від людей і обладнання повинна бути додана до умовно розрахованої потужності кондиціонера. Цей розрахунок буде ближче до реальності.

Уточнення при розрахунку з урахуванням додаткових параметрів

Якщо ви хочете точніше визначити потужність кондиціонера, крім теплового випромінювання від людей і обладнання, необхідно враховувати і інші види припливів тепла. У зв’язку з цим формула розрахунку потужності складна:

Q = Q1 + Q2 + Q3, де

  • Q1 – це потужність кондиціонера для порожнього приміщення з урахуванням вікон. Вона розраховується за формулою Q1 = S x h x q/ 1000. Тут S – площа кімнати, h – висота стель, q – світловий коефіцієнт приміщення. Коефіцієнт освітленості дається q = 30 для затінених кімнат, 35 для номерів середнього освітлення, 40 для добре освітлених приміщень;
  • Q2 – сума припливу тепла, що надходить від людських тіл, 0,1-0,3 кВт на людину;
  • Q3 – сума припливу тепла, що надходить від побутової техніки, 0,2-0,5 кВт на одиницю обладнання.

Такий розрахунок потужності кондиціонера буде правильним при середньому розмірі вікна 2 м². При більшому склінні в конструкцію слід додати 200-300 Вт з сильною інсоляції і 100-200 Вт при середньому або низькому освітленні приміщення. Кондиціонер підбирається потужністю в діапазоні від -5% до +15% від розрахункової.

Приклад розрахунку потужності кондиціонера

Припустимо, є квартира площею 32 квадратних метри з висотою стелі 2,5 метра. На цій площі живе одна людина, яка не займається спортом вдома і у якої є комп’ютер, телевізор і невеликий холодильник. Вікна знаходяться на сонячній стороні, комп’ютер і телевізор не працюють одночасно. Наскільки потужний кондиціонер потрібен в таких умовах? За наведеною вище формулою розраховуємо теплові потоки, приймаючи q = 40.

Q1 = S x h x q / 1000 = 32 x 2,5 x 40/1000 = 3,2 кВт.

Q2 = 0,1 кВт, так як людина веде спокійний спосіб життя.

Для розрахунку Q3 беремо потужність теплового потоку від комп’ютера як велику. Це 0,3 кВт. З холодильника зазвичай надходить 30% тепла. Якщо холодильник невеликий, його потужність становить близько 0,165 кВт.

Q3 = 0,3 кВт + 0,165 кВт х 0,3 = 0,35 кВт

В цілому конструктивна потужність кондиціонера складе:

Q = Q1 + Q2 + Q3 = 3,2 кВт + 0,1 кВт + 0,35 кВт = 3,65 кВт

Таким чином, можна підібрати потужність кондиціонера для цих умов в діапазоні від 3,14 кВт до 3,80 кВт.

Розрахунок споживання електроенергії за допомогою кондиціонера

Існує помилкова думка, що робота кондиціонера пов’язана з високими витратами на електроенергію. Енергоспоживання кондиціонера витрачається на видалення тепла з приміщення в навколишній простір, на вулицю. Таким чином, рівень холодильної потужності може бути в три і більше рази вище рівня спожитої електроенергії, в залежності від класу енергоефективності кондиціонера. Енергоефективні кондиціонери коштують дорожче, але вони вигідніші з точки зору оплати рахунків за електроенергію. Вибір потужності кондиціонера, таким чином, залежить від питань енергоспоживання, але не так багато, як прийнято вважати.

Для спрощеного розрахунку рекомендуємо скористатися нашим онлайн калькулятором.

Для більш точного розрахунку рекомендуємо викликати фахівців «Камелот-сервіс» для вимірюван

З усіх питань щодо прокладання фреономагістралей та встановлення кліматичного обладнання звертайтеся до компанії Камелот-сервіс: м. Київ, Зої Гайдай, 12/10. Телефон (096) 192-53-80.

Всі консультації безкоштовні!

Виробники