Здавалося б, кондиціонер – це пристрій, знайомий абсолютно всім, однак, як показує практика, не багато людей знають весь спектр його функціональності. Досить часто операція обмежується тільки одним або двома режимами і функціями. Можливості сучасних технологій різноманітні, адже виробники з року в рік працюють на славу, вдосконалюючи кожну модель на благо користувачів.
Отже, що можуть зробити сучасні кондиціонери? Для початку розглянемо їх основні функції.
- Вентиляція – найперша майстерність кондиціонерів, адже, як відомо, всі вони прийшли від вентиляторів. Суть вентиляції полягає в тому, щоб циркулювати повітря всередині приміщення і очищати його без зміни температури.
- Охолодження є основною метою цієї кліматичної технології. Принцип роботи цієї функції полягає в зниженні температури повітря в приміщенні.
- Опалення також є важливим навиком техніки. Принцип роботи зворотний від охолодження – підвищення температури повітря в приміщенні.
- Осушення – зниження вологості повітря в приміщенні без зміни температурного режиму. Суть режиму полягає в адсорбції вологи з повітря з подальшим її виведенням за межі приміщення.
- Автоматичний режим – пристрій порівнює задані програмою параметри атмосфери приміщення, а потім виробляє одну або кілька основних функцій для досягнення конкретних параметрів.
- Іонізація (Cold Plasma) – досить модна назва, яка має на увазі збільшення концентрації негативно заряджених частинок в атмосфері приміщення. Така подія позитивно позначається на самопочутті і здоров’ї людини в цілому.
- Ультрафіолетова дезінфекція – це стерилізація повітря шляхом знищення мікробів і бактерій під дією променів дводіапазонної ультрафіолетової лампи.
Додаткові функції і режими, які виконують сучасні кондиціонери, включають в себе наступне:
- Інверторне управління – зміна частоти швидкості компресора за рахунок перетворення частоти змінного струму в постійний струм.
- Автоматичне очищення – функція продовження роботи вентилятора внутрішнього блоку після відключення кондиціонера, видалення вологи з теплообмінника і запобігання утворенню цвілі.
- Подача свіжого повітря з вулиці – це функція, яка дозволяє змішувати потік з вулиці в потік повітря, спрямований в приміщення
- Режим сну – це режим, який створює оптимальні умови для тривалості відпочинку. Це також економить витрати на енергію.
- Таймер on-off – працює в цілодобовому режимі. У певний заданий час таймер подає сигнал пристрою, а потім або запускає, або припиняє його роботу.
- Wi-Fi – це інтелектуальна функція, якою наділені тільки деякі сучасні кондиціонери. Суть в тому, що пристроєм можна керувати за допомогою мобільного телефону через інтернет. Також обладнання можна підключити до системи «розумний будинок».
Чим ще можуть похвалитися сучасні кондиціонери?
- Низьке енергоспоживання електроенергії, яке нижче, ніж у побутового чайника або праски.
- Досить низький рівень шуму, всього 19-36 дБ. Низький рівень шуму дозволяє встановлювати кліматичні технології в спальнях і навіть дитячих кімнатах, не створюючи дискомфорту.
- Система управління і захисту властива тільки деяким моделям. Виконує перезавантаження після можливих відключень електроенергії, стежить за станом фільтрів, виконує функцію автоматичного розморожування, а також контролю витоку фреону.
- Оснащений електронним рідкокристалічним дисплеєм і інфрачервоним пультом дистанційного керування, за допомогою якого можна змінювати, встановлювати і управляти різними параметрами, програмами і функціями.
Також не можна не згадати про високий ступінь очищення повітря за рахунок різноманітних фільтрів. До найбільш поширених фільтрів відносяться традиційні (на основі активованого вугілля) і тонкі фільтри:
- плазмовий– знищує віруси, мікроби, бактерії, грибки, пилок та інші дрібні частинки;
- катехіновий– електростатичний фільтр на основі природного антисептика – катехін;
- цеолітний- це фотокаталітичний фільтр, здатний поглинати запахи, сигаретний дим та інші домішки. Відновлює його здатність до очищення під впливом сонячних променів;
- біофільтр– покритий спеціальною антибактеріальною формулою зеленого кольору.
Здається, що сучасні кліматичні технології вже ідеальні. Але неспокійні виробники продовжують дивувати нас своїми інноваціями, спрямованими на захист громадського здоров’я.
З усіх питань щодо придбання та монтажу кліматичного обладнання звертайтеся в компанію Камелот-сервіс: м. Київ, Зої Гайдай, 12/10. Телефон (096) 192-53-80. Всі консультації безкоштовні!