Сервісний центр кліматичної техніки у Києві та області

Знижки до 20%
на підготовку кондиціонера
до сезону
підготуй кондиціонер
чистка від 499 грн
мийка від 799 грн
Монтаж кондиціонера від 2500 грн
При замовленні кондиціонера у нас

Чи шкідливий фреон для людини?

Що таке фреон?

Фреон – це холодоагент, тобто речовина, яке необхідно для правильної роботи кондиціонера. По суті, це навіть не один хімічний склад, а ціла група з них. Для того щоб зрозуміти, чи небезпечний фреон для людини, потрібно розглядати це питання з декількох сторін.

 

Кому боятись фреону

Коли справа доходить до небезпеки таких речовин, то в першу чергу мається на увазі, що вони шкодять навколишньому середовищу. Наприклад, ще в 1987 році був прийнятий Монреальський протокол, який передбачав скорочення використання хлорфторвуглеців. Це було мотивовано захистом навколишнього середовища, адже речовини з кодовими назвами R-12 і R-22 сприяють руйнуванню озонового шару, а значить, при масовому використанні вони можуть створювати значні проблеми. Для людини відповідь на питання «чи небезпечний фреон?» не така однозначна. Згідно з однією з класифікацій, Фреон R-22 входить в четверту групу небезпеки для людини. Невеликі дози його надають наркотичну дію і викликають слабкість, сплутаність свідомості, а при збільшенні концентрації відбувається задуха. Рідкий фреон має дуже низьку температуру при атмосферному тиску, тому при контакті зі шкірою може викликати «опіки» у вигляді пухирів або обморожень.

 

Хімічні властивості

Хімічно фреони інертні. Вони не горять самостійно в повітрі і вибухозахищені, тому також використовуються при гасінні пожеж на таких об’єктах, як кораблі, підводні човни і електростанції. При нагріванні цих речовин до 250 градусів їх властивості змінюються, і вони можуть утворювати небезпечні продукти, такі як фосген, який на початку 20 століття використовувався як військовий агент. Якщо температура фреону різко підвищується до 400С, то починається утворення високотоксичних продуктів, таких як фтористий водень і хлористий водень, що відносяться до 1-го і 2-го класів небезпеки.

 

Токсичність

Визначення токсичності фреонів проводиться з урахуванням двох точок – небезпеки самого фреону і продуктів, що утворюються при його розкладанні.При гасінні пожежі також варто враховувати обсяг займання і час подачі, а концентрація речовини буде в десять разів нижче смертельної при тривалому впливі. Більшість речовин, що використовуються в побутових або промислових кондиціонерах, не є небезпечними при короткочасному впливі, але в разі витоку в ізольованому приміщенні передбачити наслідки непросто. Все залежить від того, який тип холодоагенту і чи небезпечний фреон такого типу для людини.

 

Як йдуть справи зараз

Кондиціонери на фреоні R22 зараз зустрічаються все рідше. В основному це старі запаси, які роками лежать на складах деяких дилерів. Всі сучасні кондиціонери наповнені абсолютно безпечним фреоном R410A. Однак провідні виробники кондиціонерів не так давно почали випускати обладнання, що працює на фреоні R32, який є наступним поколінням. З точки зору продуктивності і ефективності він значно перевершує R410A і неодмінно повністю замінить його в найближчому майбутньому.

З усіх питань щодо прокладання фреономагістралей та встановлення кліматичного обладнання звертайтеся до компанії Камелот-сервіс: м. Київ, Зої Гайдай, 12/10. Телефон (096) 192-53-80.

Всі консультації безкоштовні!

Виробники